יום רביעי, 7 באוקטובר 2009

ההר בצבע הנחושת: בניית מקדשו של פדמהסמבהווה בנפאל

מקדשו של פדמהסמבהווה
ההר בצבע הנחושת (בטיבטית: זָאנְגְדוֹק פָּאלְרי) הינו הארץ הטהורה, משכנו הסימבולי של פדמהסמבהווה, הוא גורו רינפוצ'ה. בעקבות חזונו של צ'וקלינג רינפוצ'ה, החלו באפריל השנה עבודות הבנייה בווג'רהווראהי שבנפאל, שם יוקם מקדש שצורתו תהיה כשל זאנגדוק פאלרי כפי שהוא מתואר בכתובים.

המקדש יכלול שלוש קומות. בקומה הראשונה, קומת הנירמנקאיה, יוצבו פסלים של גורו רינפוצ'ה ו-12 ההיבטים שלו; בקומה השניה, קומת הסמבוגקאיה, יוצב פסלו של אוולוקיטשווארה (צ'נרזיג); ובקומה השלישית, קומת הדהרמקאיה, פסלו של אמיטיוס.

בדומה למקומות אחרים בעלי קדושה רבה, כדוגמת הסטופה הגדולה בבודהנאת, יהיה גם המקדש הזה למקור של תועלת ויביא לשגשוג הדהרמה. זרע ההארה ייזרע בכל מי שיזכה לבקר בו, לראות אותו או להקיף אותו. הקמתו היא הגשמת שאיפתו של צ'וקלינג רינפוצ'הצ'וקלינג רינפוצ'ה, ונחשבת כבעלת סגולה מיוחד לאריכות ימיו. הסיוע בבנייתו נחשב כמביא מידה עצומה של זכות. לפיכך, כל עוד נמשך תהליך הבנייה, יש באפשרותנו ליצור קשר קארמטי חיובי זה, שיועיל לנו בחיינו ובמותנו, באמצעות תרומה כלשהי, קטנה ככל שתהיה, אשר תהפוך לחלק מן המקדש.

מידע נוסף אודות הפרויקט: בניית מקדשו של פדמהסמבהווה

בעת ביקורו הקרוב של פקצ'וק רינפוצ'ה בארץ, בחודש נובמבר, ניתן יהיה להעביר לידיו תרומות לבניית המקדש.ראיון עם ציקיי צ'וקלינג רינפוצ'ה

חזרה לדף הראשי

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה