יום שני, 21 בספטמבר 2009

קבוצת המדיטציה בקיסריה חוזרת מחופשת הקיץ

שנטידווהקבוצת המדיטציה באיזור קיסריה חוזרת לפעילות לקראת סוף חודש ספטמבר, וכולם מוזמנים.

עדכון: המפגשים יתקיימו בימי ראשון 19:00 בביתם של מלינדה ואקי בקיסריה.

בתוכנית, כבעבר, מפגשי לימוד דהרמה ומדיטציה שבועיים. הטקסט שבו תעסוק הקבוצה יהיה "דרך הבודהיסטווה" מאת המורה ההודי הדגול שנטידווה, בהמשך לטקסט אותו למדנו במהלך השנה האחרונה, "37 תרגולי הבודהיסטוות". הטקסט הומלץ לנו על ידי צ'וקי נימה רינפוצ'ה, וקיים עבורו פירוש מפורט בתרגום לאנגלית (בשם The Nectar of Manjushri's Speech), וכן שיעורי דהרמה מוקלטים מהשדרה (הקולג' הבודהיסטי) במנזרם של מורינו בנפאל.

הוד קדושתו הדלאי לאמההוד קדושתו הדלאי לאמה: "אם יש בי הבנה כלשהי של חמלה ושל דרך הבודהיסטווה, כולה באה מלימוד הטקסט הזה."

"שנטידווה כתב את הטקסט הזה כמעין דו-שיח פנימי. הוא מפנה את נשקו כלפי עצמו, במאבק עם רגשותיו השלילים. לכן, כאשר אנו מלמדים את הטקסט או מאזינים לו, חשוב שנעשה זאת לצורך התקדמות רוחנית, ולא נתייחס אליו רק כחומר לימוד אקדמי".

צוקני רינפוצ'הצוקני רינפוצ'ה: "'דרך הבודהיסטווה' מלמד את דרך המהיאנה השלמה להארה, כולל תרגולי ההכנה, התרגולים העיקריים והתרגולים החותמים. מלבד היותה דרך מלאה כשלעצמה, היא מהווה תמיכה מצוינת לכל מתרגלי הווג'ריאנה. המתרגלים לומדים כיצד לפתח מוטיבציה של בודהיצ'יטה, וכן כיצד ליישם את שש הפרמיטות או השלמויות הטרנסצנדנטיות. הם לומדים כיצד למזג את הבודהיצ'יטה וחמש השלמויות הראשונות עם השלמות השישית, החוכמה."

קנפו אפיי: "מבין החיבורים ההודיים, 'דרך הבודהיסטווה' בולט בהיותו ייעודי לתרגול. הוא כולל את כל הנקודות העיקריות הדרושות למתרגל והינו קל יחסית ללימוד והבנה. 'דרך הבודהיסטווה' הוא טקסט שנועד לתרגול, לא רק ללימוד. הבנה אמיתית עולה רק מתוך התרגול של מה שנלמד. כדברי אטישה, 'לימוד מעמיק מביא רק להבנה מסוימת, אולם תרגול מביא להבנה אדירה'".

דילגו קיינצה רינפוצ'הדילגו קיינצה רינפוצ'ה: "שקעו עצמכם במשמעותו של הלימוד הזה, מדי יום ביומו וחודש בחודשו, ותכונות הבודהיסטווה יתפתחו ללא קושי, כפי שדבש נאסף בכוורת בעוד הדבורים ממשיכות ועוברות מפרח לפרח ומלקטות צוף."
חזרה לדף הראשי

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה